Ku-Crew

Me Ku Crew drejt suksesit...
 
PortalliForumPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Dashuria matematikore

Shko poshtė 
AutoriMesazh
actual



Numri i postimeve : 45
Registration date : 26/12/2007

MesazhTitulli: Dashuria matematikore   Thu Dec 27, 2007 5:00 pm

A ta shprehi dashurinė time prej + infinitit e deri te - infiniti, e din se tė dua mė shumė se ekuacionin linear me dy tė panjohura. E din gjithashtu se pėr dashurinė tėnde zbėrthehem nė faktorė tė thjeshtė, atėherė pse rrin e mbyllur ne kllapa? pse nuk po mė lejon qė tė tė liroj prej atyre kllapave por zhdukesh si numėr negativ nėn rrėnjen katrore e vlera e dashurisė tėnde del imagjinore pėr mua. Vazhdimisht po bėj rrokacionin rreth saj por kurrsesi ta gjej kordinaten e pėrbashkėt tė zemrave tona.
Nė emėr tė dashuris time e cila dita ditės po tenton kah infinitivi pėr dashurinė tėnde jam thyer si interval, kurse duart e mia rrinė tė shtrira si katetet e trekendėshit kėndrejt, o teorema e pitagorės eja e bėhu hipotezė mbi mua.
kimmi i/e shkėputur Reporto Postime Tė Papėlqyeshme Pėrgjigju duke Cituar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Dashuria matematikore
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Lediana Kapaj: Ndarja!
» Vangjush Ziko: Poeti, mėkati dhe dashuria
» Monda Korca: "Cdo gje ne jete buron nga dashuria.", Interrviste me aktorin Anastas Nika, Bisedoi Raimonda Moisiu, Gazeta Tirana Observer
» Lediana Kapaj: Dashuria ėshtė art.
» Ēka ėshtė dashuria?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Ku-Crew :: Argėtime nė Ku Crew :: Dashuria-
Kėrce tek: