Ku-Crew

Me Ku Crew drejt suksesit...
 
PortalliForumPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Kuriozitete nga Bota...

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AlkatosNumri i postimeve : 32
Registration date : 31/12/2007

MesazhTitulli: Kuriozitete nga Bota...   Thu Jan 03, 2008 8:49 pm

" Qeni mbase eshte miku me i mire i njeriut, por ama, kafsha me e preferuar ne bote eshte TIGRI " Pas nje serie dokumentaresh, ku secili fliste per nje nga dhjete kafshe, u be nje sondazh me 52.000 veta nga 73 shtete. Si perfundim, ne vend te pare doli TIGRI me 17 vota me shume se qeni. Ne vend te trete vinte delfini i pasuar nga kali, luani, gjarpri, elefanti, shimazeja, orangutangu dhe balena. Dr. Kandi d'Sa , qe studion sjelljen e kafsheve, shpjegoi se njerezve " U pelqen TIGRI" ndoshta sepse ka nje pamje te egerr e autoritare, por perbrenda eshte nje fisnik i mprehte. Nga ana tjeter, qeni eshte besnik dhe i bindur ndaj te zotit, e keshtu nxjerr ne pah se anen miqesore te natyres njerezore. Mrojtesit e mjedisit dhe te kafsheve a "duartokiten" fitoren e TIGRIT. Megjithate eshte llogaritur se ne natyre kane mbetur vetem rreth 5.000 TIGRA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Kuriozitete nga Bota...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Ku-Crew :: Shkenc/Art/Kultur/Sport :: Kuriozitete-
Kėrce tek: