Ku-Crew

Me Ku Crew drejt suksesit...
 
PortalliForumPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 si me hack nje forum

Shko poshtė 
AutoriMesazh
mr_net

mr_net

Numri i postimeve : 11
Registration date : 03/01/2008

MesazhTitulli: si me hack nje forum   Thu Jan 03, 2008 10:39 pm

--------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------

Me se lehti per me hack ne pergjithsi behet me firefox te cilan mund ta merrni ne www.getfirefox.com (http://www.getfirefox.com) dhe eshte falas. Mbasi qe keni marr Mozilla Firefox (web browser sikur IE Internet Explorer) duhet te zgjedhni forumin cilin doni me e hackua. Un do tju tregoj se si me hackua forumet e verzionit te phpbb 2.0.11 dhe per kete kerrkoni ne google "powered by phpbb 2.0.11" Mbasi qe keni zgjedh forumin shkoni ne Start > Run > dhe e shkruani keshtu
C:\Documents and Settings\EMRI\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\exwtkkyi.default
Aty ku eshte \EMRI\ ju vendosni emrin e userit qe perdorni ju.
Tani ju hapet nje folder dhe mbrenda atij eshte cookies celeni ate dhe kerrkoni emrin e webit te cilin keni gjet per te hackuar psh keshtu
www.emriwebit.com FALSE / FALSE 1141920503 phpbb2mysql_data a%3A0%3A%7B%7D
tani zevendesoni kete pjese te cookie
Kodi:
a%3A0%3A%7B%7D
me kete
Kodi:
a%3A2%3A%7Bs%3A11%3A%22autologinid%22%3Bb%3A1%3Bs% 3A6%3A%22userid%22%3Bs%3A1%3A%222%22%3B%7D
dhe pastaj mbylleni cookie dhe bejeni save.tani mbylleni firefox dhe hapeni prap dhe futni adresen e forumit qe deshet me hack dhe nqs keni pas sukses do jeni i loguar si admin ne at web, por nese webi ka qene i mbrojtur edhe pse ka pas phpbb 2.0.11 ateher smundeni me u logua sikur admin.

Ju deshiroj sukses......
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
si me hack nje forum
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Ku-Crew :: Programe, Mėsime, Seriale, Dizajn :: Ebooks / Tutorial-
Kėrce tek: