Ku-Crew

Me Ku Crew drejt suksesit...
 
PortalliForumPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Dshuria

Shko poshtė 
AutoriMesazh
actualNumri i postimeve : 45
Registration date : 26/12/2007

MesazhTitulli: Dshuria   Thu Dec 27, 2007 4:35 pm

Ligjet e Dashuris
.Puthja nė dorė--Respekt

2.Puthja nė ball--Dashuri e pėrjetshme

3.Puthja nė buzė--Dashuri

4.Puthja me sy tė mbyllur--Dashuri e zjarrtė

5.Puthja ne supe--Emocionim

6.Nėse vajza i afrohet djalit--Ai ka te drejtė ta puth

7.Pickim--Dėshiron tė thotė diēka

8.Kėrcitja e gishtave--Jam ne disponim

9.Nėse ta zgjat dorėn i pari--Shpreh dashuri

10.Kollitja--Te Dua 11.Nėse i mbyll sytė--Te don me gjithė zemėr

12.Nėse e vėnė gishtin ne gojė--Dėshiron puthje

13.Nėse e kafshon buzen--Ėshtė xheloz

14.Shikim nė sy--Tė Don

15.Nėse e lavdėron vetėn--Ėshtė kryelart\e

16.Tymi nė fytyr--Lyp puthje

17.Vendosja e dorės ne ball--Nuk tė Don

18.Shtrėngimi i dorės--Nuk tė Don

19.Shiqimi i gjatė nė sy--Tė Don vetėm ty

20.Ledhatimi i flokėve--Nuk mundet pa ty
21.Nxjerrja e guhės--Mė puth menjėher

22.Shkelja nė kėmb--Shpreh dashuri

23.Puthja nė faqe--Shoqėri

24.Ngritja e vetullave--A mė dashuron?

25.Loja me unazė--Tė kam ėndėrruar

26.Ti lejosh atij tė pėrcjell--Deshiron tė jesh e tij

27.Trėndafil i kuq--Dashuri e zjarrtė

28.Lulja e bardhė--Tradhėti

29.Lulja e verdhė--Xhelozi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
actualNumri i postimeve : 45
Registration date : 26/12/2007

MesazhTitulli: Une dhe ti ne nje qytet   Thu Dec 27, 2007 4:45 pm

Unė dhe ti nė njė qytet
Gabimisht ne u pamė
Gabimisht ne u dashuruam
Gabimisht ne u ndamė

Shko,mos mė thuaj as lamtumirė
Mos,mos ma fshijė lotin nė sy
Se unė dua tė qajė
Kjo eshtė fundi
Kjo ėshtė nata e fundit qė qajė

Unė dhe ti nė njė qytet
Gabimisht ne u pamė
Gabimisht ne u dashuruam
Gabimisht ne u ndamė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
actualNumri i postimeve : 45
Registration date : 26/12/2007

MesazhTitulli: Kur dashuria harxhohet   Thu Dec 27, 2007 4:46 pm

Kur dashuria harxhohet
Edhe kur mė s'ka arsye partnerėt tashmė tė distancuar nga dashuria pėr njėri tjetrin, me veten fjalosen rreth asaj se kush e ka filluar i pari! Kur s'ka me dashuri, tė irriton prekja e partnerit. Tashmė diēka tė shtyn tė ndėrrosh gjėrat qė kanė qenė urė lidhėse me partnerin, madje qoftė ajo edhe ndėrrimi i adresės se e-mail. Papritmas konstatoni se keni krijuar lidhje dashurie me njeriun e huaj pėr ju! Nė anėn tjetėr nė atė zbrazėti shpirtėrore ju shfaqet personi nga e kaluara e juaj apo ndoshta dhe dikush tjetėr qė momentalisht ua tėrheq vėmendjen. Nėse tashmė vėreni kėto shenja nė vete apo te partneri, duhet tė filloni tė mendoni se koha ėshtė qė tė zgjidhni rrugėn mė tė mirė tė mundshme pėr lidhjen tuaj dhe t'i vendosni pikė tė gjitha marrėzive. Natyrisht se asnjėherė nuk ėshtė keq tė shpėtoni njė lidhje me personin qė dikur pėr ju ka qenė gjithēka, por nė anėn tjetėr nuk e vlen tė mundoheni nėse tashmė ndiheni tė paralizuar nė atė lidhje.

Si tė organzoni ndarjen nga partneri

1. Zhdukja e qetė
Mėnyrė mė e zakonshme e ndėrprerjes s lidhjes ėshtė ajo e ngadalshme, e qetė duke u larguar gradualisht dhe duke shpresuar se partneri do t'ju harroj apo do tė gjej dikė tjetėr. Si arsyetim gjeni se jeni shumė tė zėnė me punė, smundeni tė dilni etj. Kėshtu bėni gjithēka qė me partnerin tuaj ta mbani distancėn. Nuk pėrgjigjeni nė telefon, e ndėrroni numrin etj. Duhet tė kihet parasysh se kjo metodė funksionon vetėm te lidhjet e shkurta, qė kanė zgjatur vetėm 2-3 muaj.

2. Ndarja sy mė sy
Shumė psikologė pajtohen se mėnyra mė e mire e ndarjes ėshtė kur tė ulet ēifti sy mė sy dhe qetė, por me vendosmėri i sqarohet partnerit se nuk keni asgjė personale, mirėpo problemi ėshtė se lidhja nuk funksionon. Lamtumirė, dhe mos lini ura prapa vetes. Kjo ėshtė mėnyra mė e mirė pėr ta liruar edhe partnerin.

3. Gėnjeshtrat
Ėshtė zgjidhje e vėshtirė, por ndonjėherė gėnjeshtra ėshtė mė e mire se realiteti i hidhur. P.sh ėshtė mė mire tė shpikni diēka dhe tė thuani se: " kam gjetur dike tjetėr dhe dua tė jem me tė" se ta thoni tė vertetėn e hidhur:" mė me dėshirė do tė flija nė stallė se sa tė dy sėrish me ty nė shtrat". Nėse pėrcaktoheni tė zgjidhni gėnjeshtrėn qė ėshtė e lehtė dhe pėr tė cilėn edhe partneri do tė kuptoj se nuk ėshtė arsye e vėrtetė, duhet tė jeni tė vendosur. P.sh: "nuk jam i gatshėm tė obligohem", apo "dua tė pėrcaktohem pėr karierė nė punė". Shumė vėshtirė e ka partneri qė tė mos i pranoj kėto arsyetime.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
actualNumri i postimeve : 45
Registration date : 26/12/2007

MesazhTitulli: Poezi dashirie   Thu Dec 27, 2007 4:48 pm

Nese prej meje mendja s'te hiqet,
Nese per mua zemra te digjet,
Ateher afrohu dhe me prit pak mua,
Se do te vij ngadal qe te them TE DUA

---------------------

T'kam dasht me zemet t'kam dashut me shpirt
Qe ti prej meje do me ik kurr nuk e kam dit
Nje zemer e pata dhe ate ta fala
Ma more ma theve dhe per jet ma ktheve
Me fjal me the te dua
Me zemer me the sje per mua

Dua te shkoj
Dua te harroj
Por dije nje gje
Qe gjith te perkujtoj

-----------

Ne thellsine e zemres time
eshte vendos nje emer
Pergjithmone kete emer
do ta mbaj ne zemer

------------------

Lumturine kerkova por une nuk e gjeta,
Idealen ma dhurove ti vet por kurre nuk u zbeha,
Dashurine per ty e ruajta ne fshehtesi,
Por i kam treguar dikujt dhe ti mire e di,

Sa here ti me vjen prane meje,
Une bie ne mendime sepse ti je ilaqi i zemres sime
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
actualNumri i postimeve : 45
Registration date : 26/12/2007

MesazhTitulli: Thenie te bukur per dashurine   Thu Dec 27, 2007 4:48 pm

Tėrė gjithėsia e shkrirė nė njė qenie - kjo quhet dashuri.

Tėrė njė libėr nė njė fjalė, i tėrė oqeani nė njė pikė loti, shtatė palė qiell nė njė shikim, fortunė nė njė ofshamė, rrufe nė njė prekje, njėmijė vjet nė njė ēast! Kjo ėshtė dashuria.

Dashuria ėshtė romani i zemrės.

Nėqoftėse drita ėshtė dashuria e parė e jetės, athua a ėshtė dashuria drita e zemrės ?

Dashuria ėshtė pėlhurė qė e thuri natyra, e fantazia e zbukuroi me qėndisje!

Dashuria ėshtė zjarr, flaka e tė cilės i djeg tė gjitha vėshtirėsitė e njerėzimit.

Tė dashurosh, edhe mė keq tė mos dashurosh, por mė sė vėshtiri ėshtė ta gjesh atė qė tė do!

Dashuria ėshtė poet i madh i cili kurrė nuk e sheh tė dashurin ashtu siē ėshtė, por ashtu siē dėshiron tė jetė.

Nėse nuk tė ka prekur dashuria, je duke ecur nėpėr terr.

Jeta pa dashuri ėshtė si viti pa pranverė.

Zemra ėshtė pasuri, qė as nuk shitet, as nuk blehet por dhurohet.

Dashuria nuk mund tė jetė e thellė, nėqoftėse nuk ėshtė e pastėr.

Dashuria e pėrhershme ėshtė xhevahir, i cili ka nevojė pėr kuti tė artė.

Dashuria shndėrrohet nė shkallė tė arta nėpėr tė cilat zemra ngjitet deri nė qiell.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Dshuria   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Dshuria
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Ku-Crew :: Argėtime nė Ku Crew :: Dashuria-
Kėrce tek: